28 сентября, 2018

Як виплачувати аліменти на дитину інваліда?

Навіть після розлучення, не залежно від того з ким залишилася дитина на обох батьках лежить тягар відповідальності за те, як росте їх чадо і чи отримує дитина все необхідне для нормального життя. Найбільш часто одна сторона звертається до суду, що б отримати допомогу від другого з батьків, що зовсім відмовився виплачувати алвіменти по нез’ясовній причині. Варто відзначити, що, якщо батько не виплачує допомогу на дитину тривалий час, то це може спричинити за собою як матеріальні штрафні виплати так і обмеження в правах. Для кого-то це здається незначною втратою, але в разі коли все зайде надто далеко, злісний неплатник зможе відчути те, як рука закону міцно тримає його і не випускає навіть з власної країни.

З більш жорсткими заходами варто підійти до тих, хто не виплачує аліменти на дитину інваліда. Варто зазначити, що виплата грошових коштів на дитину інваліда повинна здійснюватися протягом усього життя дитини. Обов’язкові виплати є нормою для таких дітей і і жоден з батьків не може ухилятися від своїх обов’язків.

Закон України говорить про те, що аліменти припиняють виплачувати при досягненні дитиною повноліття. Однак, в разі якщо дитина перебуває не в працездатному стані або ж має потребу в грошах аліменти повинні тривати виплачуватися.

Інваліди 1 та 2 групи відразу зізнаються непрацездатними, тому виплата аліментів для них не обговорюється. Що ж стосується інвалідів, які належать до 3 групи, їм варто постаратися для того, що б довести свою непрацездатність. Справа в тому, що інваліди такої групи лише частково обмежені в дії і за фактом можуть виконувати деякі види робот. Але часом заробіток такої людини не великий, а ще частіше він не може працевлаштуватися і тоді батько повинен допомогти своїй дитині і виплата аліментів продовжується.

Аліменти на дитину інваліда можуть виплачуватися двома способами. Перший передбачає добровільну виплату допомоги з боку батька або другого з батьків, яка дозволить дитині отримувати необхідну суму для проживання.

Другий спосіб — отримання аліментів через суд. В даному випадку буде вирахувана вартість аліментів з урахуванням зарплати відповідача та його інших матеріальних доходів.

Звичайно найкраще що б батьки самі домовилися про порядок виплати аліментів і змогли самі врегулювати даний конфлікт. Але досить часто відбувається ухилення в зв’язку з чим доводиться звернутися до вищих органів і вирішувати проблему за коштами суднових розглядів.

Для того, щоб отримати аліменти для дитини інваліда необхідно зібрати пакет документів, а так само заповнити заяву, яке дозволить швидко пояснити ситуацію. Головне це правильно оформлена заява, вони дозволить уникнути спірних ситуацій і дасть можливість швидко вирішити проблему.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *