апреля 22, 2017

Весняний настрій — березовий сік

Березовый сок

Весна підходить до нас все ближче і ближче. Температура зростає, відновлюється рост дерев, відновлюється рост рослин і з’являється легкість. Це значить, що зима, з холодами і турботами вже позаду, наступає час збирання розгублених сил і відкладених мрій. Добре, що ще корисного?

Разом з підвищенням температури ми бачимо і рух навколо. Особливо нас цікавить рух вологи в деревах та кущах. Ви ж знаєте, що рослини зупиняють рух соки всередині стовбура, щоби його не пошкодило зимою. Зимою соку там майже нема, а зимова деревина вважається найкращою для будівництва, та найкращою в якості палива. Чи менше води, тим менше вона деформується при висиханні, чим менше води, тим більше енергії віддає в навколишнє середовище. Але, на відміну від будівельників та кочегарів, нам треба вода в рослинах. Чому? Тому що разом з водою вони перекачують цукор, вітаміни та елементи. Вся ця суміш називається — «соком рослини». І тільки весною ви можете отримати природній солодкий сік без додавання жодних додаткових речовин. Його відразу можна пити, а можна зберегти собі на подальший рік. Чому люди зберігають його?

По-перше, березовий сік легко збирати. Якщо ви не маєте на це часу, то можливо купити березовий сік в магазині, але найбільшу користь для організму приносить той, який ви збираете своїми власними силами. Для цього не так багато треба. Достатньо лише взяти з собою пластикову пляшку чи каністру, куди буде стікати сок, взяти звичайну медичну крапельницію і пристрій, щоби зробити отвір в березі, по розміру ідентичний до діаметру крапельниці. Робите дірку на 3-4 сантиметри і вставляєте туди пластикову трубку. Сік буде стікати вам в пляшку. За день можна зібрати до 3 літрів з малого отвору, але чим більше ви його зробите, тим більше соку отримаєте. Другою стороною питання буде то, що більше рана для дерева є більше небезпечна. Дуже велика рана може призвести до його висихання. Тому намагайтеся не робити її занадто великою.

Відомі лікувальні властивості берези також приводять до того, що кожен рік тисячі людей топають в ліса до берез. Серед самих відомих — покращення самопочуття, покращення травлення. За рахунок своїх мінералів сік чудово впливає на стан шкіри та волосся. Окремим рядком згадують вплив на дихальну систему людини, в особливості при захворюваннях легенів та бронхів. Як бачите, сік має багато різних застосувань. І ми забули ще про одне. Сік може бродити і стає слабим алколольним напоєм з часом. Це за рахунок сахару, який є в його складі. Але це вже специфічне використання, ніж загальноприйнята норма.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *